راهنمای خرید بهترین دستگاه میوه خشک کن خانگی ایرانی و خارجی

5/5 - (1 امتیاز)

دستگاه میوه خشک کن خانگی یک وسیله بسیار مفید و کم حجم با قیمت مناسب است، که کاربرد فراوانی در منزل دارد. با خرید آن در منزل می‌توانید به راحتی ورقه‌های میوه، سبزی و لواشک و ... خشک کنید و به عنوان تنقلات استفاده کنید.

همه افراد چه کوچک و چه بزرگ به خوردن تنقلات علاقه دارند، اما به دلیل مضر بودن شاید از خوردن آن امتناع کنند. با خرید بهترین دستگاه میوه خشک کن خانگی می‌توانید میوه و لواشک و سایر سبزیجات را بدون از بین رفتن خواص خشک کنید و از آن یک تنقلات سالم بسازید.

بررسی چند مدل از بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن خانگی

پیشنهاد ویژه

دستگاه میوه خشک کن خانگی دسینی

مشخصات:

 • ابعاد: ۲۹x۲۴x۲۹ سانتی‌متر
 • طول سیم: 50 سانتی متر
 • توان: 400 وات
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • رنگ: سفید

یکی از بهترین مارک‌های تولید لوازم خانگی برقی و میوه خشک کن دسینی است. این محصول میوه و سبزی را بدون تغییر رنگ خشک می‌کند. دارای سینی‌های گرد استو سیستم گردش هوای افقی دارد. قابلیت شسا‌شوی تمامی قطعات در ظرفشویی را دارد. همچنین دارای پایه ضد لغزش است.

این محصول قیمت مناسبی دارد و برای مصارف خانگی مناسب است.

میوه خشک کن خانگی مکسی

مشخصات:

 • ابعاد: ۲۹x۲۴x۲۹ سانتی‌متر
 • طول سیم: 1 متر
 • توان: 350 وات
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • رنگ: سفید و مشکی

این دستگاه میوه خشک کن خانگی دارای 5 طبقه سینی است. بدون از بین بردن رنگ و خواص میوه و سبزی آن‌ها را خشک می‌کند. دارای پایه ضد لغزش است و کار با آن بسیار راحت است. قابلیت شست‌شوی قطعات در ظرفشویی وجود دارد.

این محصول علاوه‌ بر میوه‌، قابلیت خشک‌کردن سبزیجات و گل‌ها را دارد. با استفاده از این دستگاه می‌توانید برگه‌های میوه را با اطمینان از سلامت و بهداشت کامل آن‌ها در محیط خانه‌ی خود تهیه کنید.

بهترین قطر میوه برای خشک‌کردن این دستگاه پنج میلی‌متر است. میوه خشک کن مکسی مدل FRUIT با برخورداری از پنج طبقه‌ی مختلف اجازه‌ی خشک‌کردن چند نوع میوه را در یک زمان به کاربر می‌دهد. پنج سینی بزرگ دستگاه روی هم قرار می‌گیرند و امکان چرخش 360 درجه و قابلیت جداسازی از بدنه را دارند که نظافت آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این سینی‌ها مشبک هستند تا گرما به‌خوبی میان آن‌ها منتقل شود. از طریق دکمه‌های تنظیمات دستگاه می‌توانید دمای کار و تایمر آن را تنظیم کنید.

دستگاه میوه خشک کن مکسی

مشخصات:

 • ابعاد: ۳۸x۲۹x۲۵ سانتی‌متر
 • رنگ: سفید و مشکی
 • توان: 350 وات
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • طول سیم: 1 متر

این دستگاه قابلیت خشک کردن میوه و سبزی و گیاهان را بدون تغییر رنگ دارد. دارای سینی‌های مشبک برای عبور جریان هوا است. تمامی قطعات به راحتی قابل جداسازی و شست‌شو هستند.

میوه خشک کن مکسی مدل 4D با برخورداری از پنج طبقه‌ی مختلف قابلیت خشک‌کردن چند نوع میوه را در یک زمان دارد. پنج سینی بزرگ دستگاه روی هم قرار می‌گیرند و قابلیت جداسازی از بدنه را دارند که نظافت آن‌ها را آسان‌تر کرده است. از طریق پنل تنظیمات دیجیتالی دستگاه می‌توانید دمای کار آن را تنظیم کنید.

میوه خشک کن دبلیو ام اف

مشخصات:

 • ابعاد: ۲۹x۲۲x۲۰ سانتی‌متر
 • توان: 220 وات
 • جنس بدنه: استیل
 • طول سیم: 1 متر

یکی از محبوب‌ترین و بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن خانگی دبلیو ام اف است. این محصول دارای تایمر است و به صورت خودکار برای جلوگیری از ایجاد گرمای بیش از حد خاموش می‌شود. اقلام همراه آن قالب سیلیکون، نوار گرانولا، جعبه ذخیره سازی بزرگ، جعبه ذخیره سازی کوچک، جعبه نوار غلات و کتاب دستورالعمل است.

مشخصات:

 • ابعاد: ۳۲x۳۲x۳۰ سانتی‌متر
 • رنگ: سفید
 • طول سیم: 1 متر
 • ظرفیت: 5 طبقه
 • توان: 250 وات
 • جنس بدنه: پلاستیک

این میوه خشک کن دارای 5 طبقه مجزا است که با قرار دادن ورقه‌های میوه و سبزی و قارچ بدون تغییر رنگ و با حفظ تمامی ویتامین‌ها با تبخیر آب موجود در سبزینه آن‌ها را خشک و به تنقلات تبدیل می‌کند.

دارای دکمه تنظیم حرارت بین 40 تا 70 درجه است که دما برای میوه‌های مختلف، متفاوت است و از روی دفترچه راهنما به راحتی قابل تشخیص است. همچنین این محصول دارای تایمر است و به صورت خودکار بعد از خشک کردن میوه‌ها در زمان مشخص خاموش می‌شود.

دستگاه میوه خشک کن خانگی مایر

مشخصات:

 • ابعاد: ۲۵x۲۵x۳۳ سانتی‌متر
 • وزن: 2.8 کیلوگرم
 • رنگ: سفید و مشکی
 • توان: 400 وات
 • جنس بدنه: پلاستیک

این میوه خشک کن دارای توان بالایی است که یکی از ویژگی‌های مثبت آن است. جنس بدنه و سینی‌های این محصول از بهترین مواد تولید شده است و در شست‌شو خراب نمی‌شود.

این میوه خشک کن چرخشی مایر، دارای 5 طبقه یا سینی برای چیدن میوه ها و مواد غذایی است. پس از چیدن میوه ها دکمه استارت را فشار دهید تا میوه خشک کن با تایم پیش فرض شروع به کار کردن کند. چنانچه قصد دارید تایم پیش فرض را کمتر یا بیشتر کنید، با استفاده از دکمه + یا دکمه _ روی بدنه دستگاه می توانید زمان میوه خشک کن را کمتر یا بیشتر کنید. سینی های میوه خشک کن مایر مدل 2929 از پلاستیک حرارت دیده تهیه شده و به راحتی قابل شستشو و تمیز کردن است.

میوه خشک کن خانگی آزور

مشخصات:

 • ابعاد: ۲۹۰x۲۸۰x۲۹۰ سانتی‌متر
 • رنگ: سفید و مشکی
 • توان: 400 وات
 • طول سیم: 0.9 متر
 • جنس بدنه: پلاستیک

این دستگاه میوه خشک کن خانگی دارای 5 سینی مشبک است که در هنگام خشک کردن میوه و سایر اقلام، جریان هوا به طور یکنواخت در بین سینی‌ها چرخش پیدا می‌کند. این محصول دارای پایه ضد لغزش است که باعث ایمنی بیشتر در هنگام کار با آن است. تمامی قطعات قابل جداسازی و شست‌شو در ماشین ظرفشویی را دارد.

برای خشک کردن میوه‌ها با این محصول بهتر است برش‌های خیلی نازک (5 میلی‌متر) از میوه را در آن قرار دهید در واقع برای کار با این دستگاه میوه‌ها را بعد از شست‌وشو در سینی‌های مشبک قرار داده و آن‌ها را خشک کنید. به این وسیله میوه‌ها خشک شده و به یکی از سالم‌ترین و خوشمزه‌ترین تنقلات‌ها برای استفاده در محیط داخل منزل یا محل کار و خارج از خانه تبدیل می‌شوند. طبقات این دستگاه به گونه‌ای هستند که فضای زیادی را در اختیار شما می‌گذارند تا در آن به خشک کردن میوه‌ها بپردازید. دسترسی به تنقلات سالم با این دستگاه به‌راحتی میسر خواهد بود.

مشخصات:

 • ابعاد: ۴۵x۴۰x۴۵ سانتی‌متر
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • جنس سینی: استیل ضد زنگ
 • توان: 250 وات

مارک فوما نیز یکی از مارک‌های معتبر در زمینه تولید میوه خشک کن خانگی است. این محصول دارای پایه ضد لغزش است، که ایمنی کار با آن را بالا برده است. با خرید این محصول به راحتی در منزل انواع ورقه‌های میوه، سبزی، قارچ و … را خشک کنید.

انواع دستگاه میوه خشک کن خانگی:

جریان گردش هوای عمودی:

در دستگاه میوه خشک کن خانگی با جریان هوای عمودی، منبع تولید گرما در کف دستگاه قرار دارد. درب این محصول از بالا باز می‌شود. سینی ها روی هم چیده می‌شوند و برای نگاه کردن و در آوردن هر سینی باید بقیه سینی‌ها نیز خارج شوند.

این نوع از میوه خشک کن دارای قیمت کمتری است زیرا جریان هوا کاملا یکنواخت به همه مواد نمی‌رسد. معمولا سینی این نوع گرد است و در وسط یک لوله برای ایجاد گرما دارد.

جریان گردش هوای افقی:

در این نوع دستگاه منبع گرما روی بدنه و پشت دستگاه قرار دارد. به همین دلیل توزیع گرما کاملا یکنواخت است. درب محصول از جلو باز می‌شود و در آوردن هر سینی کاملا مجزا از سایر سینی‌هااست. شکل سینی مستطیلی است و این مدل کارایی تهیه لواشک را نیز دارد.

قیمت این نوع از دستگاه نسبت به مدل قبلی بالاتر است و البته کارایی بیشتری دارد.

کاربرد دستگاه میوه خشک کن خانگی:

دستگاه میوه خشک کن آب موجود در میوه‌ها را با حرارت بالا تبخیر می‌کند و البته رنگ و تمام ویتامین‌های موجود در میوه را حفظ می‌کند. که در صورت خشک کردن با نور آفتاب قسمتی از املاح و ویتامین‌ها از بین می‌رود.

با این دستگاه می‌توانید انواع سبزی را برای پلو، خورشت و آش خشک کنید. می‌توانید انواع ورقه‌های موز، پرتقال، کیوی و سایر میوه‌ها را خشک کنید. به راحتی در آن می‌توانید لواشک درست کنید.

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه میوه خشک کن:

نوع گردش هوا:

با توجه به توضیحاتی که در بالا نسبت به انواع جریان هوا دادیم، در هنگام خرید به نوع جریان هوا توجه کنید و با توجه به بودجه‌ای که دارید و کارایی که از این دستگاه انتظار دارید، گردش هوای عمودی یا افقی را انتخاب کنید.

میزان توان مصرفی:

در همه وسایل برقی توجه به توان مصرفی بسیار مهم است. زیرا رابطه مستقیمی با قدرت موتور دارد. میوه خشک کن با توان مصرفی بالا با قدرت بیشتر و زودتر می‌تواند میوه‌ها را خشک کند. معمولا توان این دستگاه بین 300 تا 1000 وات است.

داشتن تایمر:

داشتن تایمر یک ویژگی مثبت در این دستگاه است. با این ویژگی شما با توجه به دفترچه راهنما و زمان مخصوص برای هر میوه، آن را تنظیم می‌کنید و دستگاه در زمان مشخص شده خاموش می‌شود و در صورت فراموشی شما از اتمام کار دستگاه، امکان سوختن میوه‌ها وجود ندارد.

گنجایش و ظرفیت دستگاه میوه خشک کن خانگی:

این وسیله در حجم متوسط و کوچک برای مصارف خانگی ساخته می‌شود. معمولا این دستگاه دارای 5 تا 7 سینی هستند.

نوع جنس بدنه:

جنس بدنه میوه خشک کن از پلاستیک و یا فولاد ضد زنگ است. که البته در نوع صنعتی آن جنس بدنه فولاد است. برای نوع خانگی به دلیل مقرون به صرفه بودن و قیمت مناسب‌تر جنس بدنه بیشتر پلاستیک است.

تعداد طبقات:

همانطور که در بالا اشاره کردیم تعداد طبقات این دستگاه معمولا بین 5 تا 7 است.

نوع سینی:

در میوه خشک کن دو نوع سینی وجود دارد. سینی گرد و و سینی مربعی. سینی‌های مربعی قابلیت پخت لواشک را نیز دارند. سینی گرد در نوع دستگاه با جریان هوای عمودی بیشتر وجود دارد.

طول سیم:

در خرید تمامی وسایل برقی به طول سیم دقت کنید. طول سیم برای ایمنی بیشتر و راحتی کار با آن باید به اندازه‌ای بلند باشد که از پریز فاصله داشته باشد. طول سیم بین نیم یا یک متر مناسب است.

گارانتی:

داشتن گارانتی یک ویژگی مثبت برای خرید وسیله برقی است. زیرا در این صورت از کیفیت آن اطمینان خواهید داشت.

سوالات متداول

بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن خانگی چیست؟

در بین بهترین مارک و برند میوه خشک کن خانگی می‌توان به میوه خشک کن خانگی دبلیو ام اف، بوش، میوه خشک کن کنوود، دسینی و فلر اشاره کرد.

قیمت دستگاه میوه خشک کن چقدر است؟

قیمت این دستگاه به فاکتورهای زیادی از جمله نوع گردش هوا، ابعاد، جنس بدنه و سینی و برند آن بستگی دارد و چیزی بین 1 تا 8 میلیون است. شما با خرید محصولی با قیمت زیر 3 میلیون نیز می‌توانید یک میوه خشک کن خانگی خوب داشته باشید.

میزان برق مصرفی میوه خشک کن خانگی چقدر است؟

اکثر این دستگاه‌ها برق زیادی مصرف نمی‌کنند. شما باید وسیله برقی با رده A انرژی که کم مصرف و پرتوان هستند خریداری کنید.

سخن آخر

امروزه تنوع وسایل برقی در خانه مانند همزن برقی، خرد کن برقی، کیک پز و … زیاد شده است.در کنار این وسیله‌ها خرید یک دستگاه میوه خشک کن خانگی کلکسیون شما را کامل می‌کند و برایتان تنقلات سالم و خوشمزه‌ای در منزل درست می‌کند.

10 نظر

 1. پریسا پاسخ

  سلام
  اطلاعات عالی و کامل بود.

  قیمت دستگاه میوه خشک کن خانگی مدل WMF چقدر هستش؟ از اینکه به شکل مستطیل هستش نه دایره خیلی خوشم اومد.

 2. رضا پاسخ

  قیمت دستگاه میوه خشک کن خانگی توی این مدت افزایش زیادی نداشته.قبل از رسیدن تورم به این دستگاه خرید تون رو انجام بدید

 3. کیان پور پاسخ

  قیمت دستگاه میوه خشک کن خانگی گازی ،اگر از نوع برقی بیشتر هم باشه باز خیلی بهتره چون اصلا هزینه گرمایش زیادی نداره،لطفا در خرید تون این نکته را هم مد نظر قرار بدبد

 4. سولماز پاسخ

  بعد کلی سوال و تحقیق توی بازار و سایت ها ،از برند دبلیو ام اف خرید کردم و با مقایسه میوه خشک کن دوستان و فامیل میتونم بگم با ختلاف بهترین میوه خشک کن خارجی همین برند هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.