12 مدل از بهترین صابون بچه مناسب پوست حساس کودکان [بهترین کیفیت]

بهترین صابون بچه
4.4/5 - (9 امتیاز)

راهنمای خرید بهترین صابون بچه سازگار و ضد حساسیت

بهترین صابون بچه (نوزاد) کدام است؟ در خرید محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست کودک، اولین چالشی که مطرح می‌شود ازدیاد حساسیت و آلرژی‌ است که به صورت ناگهانی بروز می‌کنند. البته که حساسیت، قرمزی و تحریک پوستی مهمان ناخوانده‌ای است که همه نوزادان و کودکان به سبب حساسیت و عدم تکامل سیستم ایمنی در این دوره تجربه می‌کنند؛ اما خرید محصولات هایپوآلرژیک تا حد زیادی از بروز این عارضه جلوگیری می‌کند.

در میان انواع محصولات شستشو و مراقبتی انتخاب و خرید بهترین صابون بچه چالش برانگیزتر است. حتی بزرگسالان هم به سبب عدم تنظیم اسیدیته صابون و خشکی و تخریشی که بعد از استفاده از آن ایجاد می‌شود از شوینده‌هایی قلیایی گریزان هستند. اما برای شستشو بدن کودک هیچ چیز بهتر از صابون بچه مناسبی که با پوست ظریف و لطیف کودکتان سازگاری داشته باشد مناسب نیست.

اکثر صابون‌های بچه عصاره گیاهی و عطر خوشابند و ملایمی دارند؛ اما لازم است برخی از ترکیبات معمول صابون بزرگسالان در این ترکیبات حذف شود. بنابراین در راهنمای خرید امروز مامان لیست نگاهی به فرمولاسیون موثر صابون‌های مخصوص بچه و ترکیبات استاندارد آن‌ها خواهیم داشت که قطعا در انتخاب بهترین صابون بچه مناسب فرزندتان به دردتان می‌خورد.

پیشنهاد مامان‌ها

صابون بچه فیروز حاوی روغن نارگیل

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 75 گرمی
 • قابل استفاده برای: صورت , بدن , دست
 • حاوی روغن نارگیل

صابون بچه فیروز حاوی روغن نارگیل با PH خنثی و تست شده، محصولی ملایم با کف کنندگی فراوان برای شستشو صورت و بدن است. لانولین موجود در این صابون از خشکی پوست کودک جلوگیری می‌کند و روغن نارگیل به کار برده شده در آن رطوبت پوست را حفظ می‌کند. حتی بزرگسالان و کسانی که پوستی خشک و آسیب دیده دارند می‌توانند از این صابون بچه ملایم استفاده کنند.

محبوب و پرفروش

صابون بچه وی کر حاوی روغن آرگان

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 100 گرمی
 • قابل استفاده برای: صورت , بدن , دست
 • حاوی روغن آرگان

صابون بچه وی کر مدل Argan Oil که حاوی روغن آرگان است یکی از بهترین محصولات بازار برای جلوگیری از خشکی پوست کودک است. فرمولاسیون این صابون ملایم و تعدیل یافته است؛ بنابراین حتی در دورانی که پوست کودک درگیر خارش، سوزش و خراش‌های پوستی است می‌توانید از این صابون ملایم برای پاکسازی آن استفاده کنید.

فانتزی

صابون بچه شکوه مدل Minions

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 75 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست حساس
 • فاقد روغن و ویتامین

صابون بچه شکوه مدل Minions با فرمولاسیون بهبود یافته همان محصولی است که پوست حساس و ظریف کودکتان نیاز دارد. در ترکیب این محصول از انواع اسیدهای چرب استفاده شده که از خشکی صورت و بدن بعد از هر بار استحمام جلوگیری می‌کند. این محصول فاقد هر نوع اسانس مصنوعی و غیر آلرژی زا است.

صابون بچه گل سیتو حاوی گلیسیرین

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 100 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست حساس و آسیب دیده
 • دارای روغن گلیسیرین و ترکیبات گیاهی

در صورتی که پوست کودکتان ملتهب و آسیب دیده است به ترکیباتی جهت شستشو نیاز دارید که رطوبت سطحی را به خوبی حفظ کنند. در ترکیب صابون بچه گل سیتو از 8 درصد گلیسیرین استفاده شده که با جذب هوا رطوبت رسانی سطح پوست را تا 70 درصد افزایش می‌دهد.

این محصول علاوه بر پوست ظریف کودکان برای بزرگسالان و کسانی که پوست حساس و آسیب دیده دارند قابل استفاده خواهد بود.

صابون بچه دیترون حاوی ویتامین E

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 110 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست حساس و آسیب دیده
 • حاوی حاوی ویتامین E و لانولین

صابون کودک دیترون حاوی ویتامین E و لانولین است و برای شستشو روزانه پوست صورت و بدن مناسب خواهد بود. در فرمولاسیون این صابون از روغن نارگیل استفاده شده که کاملا هایپوآلرژیک است و با پوست کودک سازگاری دارد. این صابون فاقد هر نوع ترکیبات محرک و افزودنی‌های مصنوعی است و بنابراین به ترمیم التهاب پوستی کودک کمک می‌کند.

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 100 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست بدن و صورت
 • فاقد عصاره مصنوعی

فرمولاسوین صابون جانسون بهبود یافته و ساختار ایمن آن از پوست کودک در برابر التهاب باکتریایی، خارش و تخریش محافظت می‌کند. این صابون علاوه بر پاک کنندگی حاوی ترکیبات کرمی و مرطوب کننده است.

صابون بچه کرم دار سی گل

مشخصات محصول

 • صابون بچه جامد 75 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست دست
 • حاوی بیولین (پری بایوتیک)، عصاره‌های بابونه و آلوئه‌ورا

صابون بچه کرم دار سی گل حاوی 15 درصد ترکیبات مرطوب کننده است که از خشکی و التهاب پوست دست پیشگیری می‌کند. در ترکیبات این صابون از عصاره گیاهی بابونه و آلوئه ورا استفاده شده که با اثرات التیام بخشی چربی و آلودگی‌های سطحی پوست را رفع می‌کنند.

این صابون برای شستشو دست کودک طراحی شده و آبرسانی قوی دارد.

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 75 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست کودک و پوست‌های حساس
 • حاوی زینک اکساید، ویتامین E، روغن کرچک و نارگیل

صابون بچه مدیپین حاوی ترکیبات روغنی و نرم کننده طبیعی است که به ترمیم سوختگی، تخریش و بهبود خشکی پوست کمک می‌کند. این صابون علاوه بر پاک کنندگی اثرات نرم کنندگی روی نواحی کشاله ران کودک دارد که معمولا دچار سوختگی می‌شود.

PH این صابون تعدیل یافته و سازگار با پوست حساس کودک دلبند شما طراحی شده است.

حاوی ویتامین E

صابون بچه سیوند مدل کالاندولا

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 90 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست کودک و پوست خشک و حساس
 • حاوی کالاندولا و ویتامین E

در تولید صابون بچه هر نوع عصاره گیاهی مجاز نیست و حتی عطر و ترکیبات کمکی تقویت کننده باید از قبل تست شده باشند. در صابون بچه سیوند از کالاندولا و ترکیبات طبیعی حاوی ویتامین E استفاده شده که روی پوست کودک تست شده‌اند و هایپوآلرژیک هستند. این صابون علاوه بر پوست حساس کودک برای حفظ رطوبت پوست‌ خشک بزرگسالان نیز مناسب است.

صابون بچه کالاندولا گیاهی گلمر

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 80 گرمی
 • قابل استفاده برای: پوست کودک
 • حاوی کالاندولا و روغن‌های گیاهی

صابون بچه گلمر مدل Calendula فاقد ترکیبات شیمیایی و چربی حیوانی بوده و PH آن متناسب با پوست حساس کودکان طراحی شده است. این صابون بافت کرمی دارد و ترکیبات گیاهی آن به نرمی و حفظ لطافت پوست بعد از هر بار شستشو کمک می‌کند.

صابون بچه گلیسیرنه اژه

مشخصات محصول:

 • صابون بچه جامد 100 گرمی
 • قابل استفاده برای: صورت , بدن , دست
 • حاوی گلیسیرین، روغن کرچک و لانولین

صابون بچه اژه مدل گلیسیرینه با PH خنثی یکی از محصولات باکیفیت بازار برای پوست لطیف کودک و پوست حساس و آسیب دیده بزرگسالان است. فرمولاسیون این صابون غنی از روغن کرچک است و به ترمیم جای سوختگی و التیام قرمزی و خراش پوستی بیش‌تر کمک می‌کند.

ترکیبات استاندارد صابون سازگار با پوست بچه

ارزیابی صابون و محصولات بهداشتی کودک تا حد زیادی تجربی است؛ البته که دیدگاه سایر مصرف کنندگان در خرید شوینده‌هایی نظیر صابون بچه کارگشا است؛ اما همان محصولی که از دیدگاه بقیه آلرژیک نیست می‌تواند باعث خارش و قرمزی پوست فرزندتان شود. این موضوع به سبب واکنش‌های فردی و منحصر به فرد پوستی است که در یک نوزاد با نوزاد دیگر تفاوت دارد.

در اکثر صابون‌های بچه از ویتامین E، D و A استفاده می‌شود؛ چون سیستم ایمنی بدن ناقص است و آنتی اکسیدانی نظیر ویتامین E حتی در صورت تخریش پوستی از ایجاد علائم بالینی روی پوست بدن کودک جلوگیری می‌کند. با این حال معیار شما ترکیباتی است که از فرمولاسیون صابون‌های عادی حذف یا متناسب با پوست لطیف کودک فرموله می‌شوند.

معیارهای انتخاب بهترین صابون بچه سازگار و ضد حساسیت

در مشخصات صابون‌های معمولی از ترکیباتی نظیر تری کلوسان، دی اتانول آمین، فتالات، سولفات و پارابن استفاده می‌شود. این ترکیبات در تولید صابون بچه حذف شده یا به صورت محدود استفاده می‌شوند.

صابون‌های بچه فاقد تری کلوسان

در صابون‌هایی که با برچسب آنتی باکتریال عرضه می‌شوند معمولا از تری کلوسان استفاده می‌شود. این ترکیب به صورت معمول در صابون‌هایی که بزرگسالان استفاده می‌کنند وجود دارد؛ اما برای کودکان باید این ماده شیمیایی محدود شود. یکی از دلایلی که توصیه می‌شود پوست کودک را با صابون مخصوص شستشو دهید همین ترکیب آنتی باکتریال قوی است.

صابون‌های بچه فاقد فتالات و پارابن

از سال 2003 استفاده از فتالات در بسیاری از محصولات مراقبتی و شوینده شیمیایی در اروپا محدود شده است؛ اما در کمال تعجب ممکن است در بسیاری از محصولات بازار پارابن و فتالات را ببینید و بدون آگاهی از آن‌ها استفاده کنید.

خوشبختانه پارابن و فتالات در فرمولاسیون اکثر صابون‌های ضد حساسیت مخصوص بچه حذف شده‌اند. در صورتی که صابون بچه فاقد پارابن باشد این موضوع روی بسته بندی محصول درج می‌شود.

صابون بچه با PH تعدیل یافته و مناسب

PH یا اسیدیته صابون مخصوص کودک خنثی است. این در حالی است که اکثر صابون‌های معمولی قابل استفاده برای بزرگسالان PH قلیایی دارند. برای این که مصرف کنندگان بابت PH متعادل محصول اطمینان کسب کنند ممکن است روی بسته بندی محصول برچسب Tested را ببینید. این برچسب به معنای ارزیابی تجربی محصول و هایپوآلرژیک بودن آن روی پوست کودک است.

صابون بچه فاقد سولفات

استفاده از سولفات در تولید شامپو و صابون بزرگسالان ممنوع نیست؛ اما امروزه اثرات آسیب زا و محرک پوستی SLS یا سولفات‌ها کاملا آشکار شده است. بنابراین به دنبال صابونی باشید که سولفات از ترکیبات تشکیل دهنده آن حذف شده باشد.

صابون بچه فاقد عطر و بو

در گذشته روی فرمولاسیون فاقد عصاره و بو صابون بچه بیش‌تر تاکید می‌شد؛ اما امروزه اکثر صابون‌های بچه عطر ملایمی دارند که برای پوست کودکان نیز محرک نیستند. بنابراین طبیعی است اگر صابون بچه بوی ملایم و خوشایندی داشته باشد.

صابون بچه گلیسیرینه و گیاهی

گلیسیرین متداول‌ترین ترکیبی است که برای نرمی و جلوگیری از اثرات خشکی پوست صابون در فرمولاسیون این محصولات استفاده می‌شود. به جز گلیسیرین از نارگیل، بادام و کالاندولا نیز در شوینده‌های ملایم مخصوص بچه استفاده می‌شود.

پن یا صابون بچه؟ کدام بهتر است؟

در کنار بهترین صابون بچه انواع پن مخصوص نوزاد و کودک وجود دارند و ممکن است بخواهید بدانید کدام محصول برای پوست طریف کودک بهتر است؛ پن یا صابون؟

قبل از هر چیز لازم است تفاوت پن و صابون را بدانید. پن‌ها ظاهر مشابهی با صابون دارند و نحوه استفاده از آن‌ها هم شبیه به صابون است؛ با این تفاوت که باعث خشکی پوست نمی‌شوند و تا حدودی خواص آنتی باکتریال دارند. با توجه به این که PH پن به PH پوست نزدیک‌تر است در صورتی که پوست کودکان دچار تخریش یا خارش است شاید بهتر باشد از پن بچه استفاده کنید.

حرف آخر

برای پوست لطیف کودکان که نسبت به ترکیبات صابون‌های معمولی حساسیت بیش‌تری دارند لازم است از همان سنین ابتدایی از صابون بچه خوب مناسب استفاده کنید. بهترین صابون بچه فاقد ترکیباتی نظیر سولفات، پارابن، تری کلوسان و دارای PH خنثی و تعدیل یافته است. در ترکیبات صابون مخصوص کودکان از انواع نرم کننده گیاهی و گلیسیرین و لانولین استفاده می‌شود تا از تبخیر رطوبت سطح پوست جلوگیری شود. 

3 نظر

 1. نسیم پاسخ

  صابون بچه برای صورت بزگسالان هم خیلی مناسب و با توجه موادی در اون بکار گرفته شده از کمترین مضرات برخورداره

 2. نیکی پاسخ

  خواص صابون بچه برای صورت بزرگسالان خوبه ولی اگر صورت شما دارای لک یا حساسیت خاصی است بهتره با یک مشورت ساده با متخصص پوست و مو ،صابون مناسب پوست صورت تون رو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.