راهنمای خرید بهترین سرلاک بچه و روش مصرف سرلاک

Rate this post

از زمان به دنیا آمدن نوزاد تا شش ماهگی، شیر مادر و یا شیر خشک تمام نیازهای تغذیه‌ای او را تامین می‌کند. اما از شش ماهگی به بعد با توجه به رشد نوزاد، دیگر شیر به تنهایی کودک را سیر نمی‌کند و نوزاد نیاز به غذای کمکی دارد. حریره بادام، فرنی و سرلاک بچه از بهترین انواع غذای کمکی برای شروع تغذیه نوزاد شش ماهه است.
سرلاک بچه انواع مختلفی مانند سرلاک گندم، گندم و خرما یا عسل، برنج، سرلاک بچه حریره بادام و … است. سرلاک بچه در واقع یک غلات کامل با تمام مواد معدنی، ویتامین‌ها و آهن است که باعث رشد بهتر نوزاد می‌شود. اگر برای خرید بهترین سرلاک برای نوزاد نیاز به راهنمایی دارید، تا انتهای این مطلب با ما باشید.

مشخصات:

 • حجم: 400 گرم
 • شروع زمان مصرف: 6 ماهگی
 • ماندگاری: 18 ماه

سرلاک بچه گندم جزو اولین نوع سرلاک و غذای کمکی است، که از همان ابتدای شش ماهگی برای نوزاد قابل مصرف است. این محصول یک غذای کمکی برای شیرخواران بر پایه غلات مقوی، خوش طعم و تهیه شده از مواد 100% طبیعی است. این محصول حاوی پروبیوتیک بیفیدوس است که به تقویت سیستم ایمنی طبیعی کودک کمک می کند. آهن و ید موجود در این محصول به تکامل قوای شناختی کودک کمک می‌کند و ویتامین ب 1 و امگا3 موجود در آن نقش مهمی در رشد و تکامل مغزی دارد.

ترکیبات سرلاک گندم شامل آرد گندم، شیر خشک بدون چربی، شکر، مخلوط روغن های گیاهی، سیروپ شکر، کربنات کلسیم، فسفات سدیم، ویتامین ها و مواد معدنی، پروبیوتیک ها (بیفیدوباکتریوم لاکتیس)، فومارات آهن و وانیلین می‌شود.

برای نگهداری این سرلاک باید آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. همچنین بعد از باز شدن درب آن تا چهار هفته قابل مصرف است.

سرلاک کودک چند غله چند میوه

مشخصات:

 • حجم: 400 گرم
 • شروع زمان مصرف: 12 ماهگی
 • ماندگاری: 18 ماه

اجزای تشکیل دهنده این محصول شامل آرد گندم، شیر خشک بدون چربی، شکر، مخلوط روغن های گیاهی، فلیک ذرت، کرانچی سیب، کرانچی موز، کرانچی هویج، کربنات کلسیم، ویتامین ها و مواد معدنی، فسفات سدیم، پروبیوتیک ها (بیفیدوباکتریوم لاکتیس)، فومارات آهن، وانیلین می‌شود. این سرلاک طعم بسیار خوشمزه‌ای دارد و در وزن گیری نوزاد بسیار موثر است.

این محصول حاوی پروبیوتیک بیفیدوس است که به تقویت سیستم ایمنی طبیعی کودک کمک می کند. آهن و ید موجود در این محصول به تکامل قوای شناختی کودک کمک می‌کند و ویتامین ب 1 و امگا3 موجود در آن نقش مهمی در رشد و تکامل مغزی دارد.

به زمان شروع مصرف این مکمل توجه کنید و از شش ماهگی آن را شروع نکنید.

سرلاک بچه گندم و تکه های خرما

مشخصات:

 • حجم: 400 گرم
 • شروع زمان مصرف: 8 ماهگی
 • ماندگاری: 18 ماه

ترکیبات این مکمل غذای کودک شامل آرد گندم، شیر خشک بدون چربی، مخلوط روغن های گیاهی، شکر، فلیک خرما، فلیک ذرت، کرانچی خرما، سیروپ شکر، کربنات کلسیم، فسفات سدیم، ویتامین ها و مواد معدنی، پروبیوتیک ها (بیفیدوباکتریوم لاکتیس)، فومارات آهن و وانیلین می‌شود. برای نگهداری بهتر آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. بعد از باز شدن درب، این محصول تا چهار هفته قابل مصرف است.

سرلاک گندم و تکه های خرما نستله یک غذای کمکی خوشمزه برای نوزاد هشت ماهه است. این غذای کمکی باعث رشد بهتر جسمی و ذهنی نوزاد می‌شود.

مشخصات:

 • حجم: 400 گرم
 • شروع زمان مصرف: 6 ماهگی
 • ماندگاری: 18 ماه

سرلاک برنج بهترین مکمل غذایی برای شروع تغذیه نوزاد است. این سرلاک بیشترین سازگاری را با بدن نوزاد و دستگاه گوارش او دارد و کمترین آلرژی در بدن او ایجاد می‌کند. این محصول بدون مواد نگهدارنده و رنگ مصنوعی است. ترکیبات آن شامل برنج، شیر خشک بدون چربی، شکر، مخلوط روغن های گیاهی، کربنات کلسیم، فسفات سدیم، ویتامین ها و مواد معدنی،، پروبیوتیک ها (بیفیدوباکتریوم لاکتیس)، فومارات آهن، وانیلین و حاوی مقادیر جزئی گلوتن است.

در برخی از نوزادان به دلیل رشد کم ناشی از رفلاکس پزشک از پایان چهار ماهگی غذای کمکی را تجویز می‌کند. در این حالت بهترین و تنهاترین غذای کمکی سرلاک برنج است.

سرلاک کودک چند غله و تکه‌های گیلاس

مشخصات:

 • حجم: 400 گرم
 • شروع زمان مصرف: 12 ماهگی
 • ماندگاری: 18 ماه

سرلاک‌های غنی شده با طعم میوه بسیار خوشمزه و محبوب بین نوزادان هستند. توجه کنید که این سرلاک را در سنین پایین به نوزاد ندهید، زیرا احتمال بروز آلرژی وجود دارد و برای دستگاه گوارش نوزاد سنگین است. این محصول برای نوزادانی که وزن کمی دارند بسیار مفید است و باعث وزن گیری بهتر می‌شود.
سرلاک چند غله و تکه های گیلاس نستله یک غذای کمکی برای شیرخواران بر پایه غلات مقوی، خوش طعم و تهیه شده از مواد 100% طبیعی است. این محصول حاوی پروبیوتیک بیفیدوس است که به تقویت سیستم ایمنی طبیعی کودک کمک می کند. آهن و ید موجود در این محصول به تکامل قوای شناختی کودک کمک می‌کند و ویتامین ب 1 و امگا3 موجود در آن نقش مهمی در رشد و تکامل مغزی دارد.

مشخصات:

 • حجم: 400 گرم
 • شروع زمان مصرف: 6 ماهگی
 • ماندگاری: 18 ماه

اجزای تشکیل دهنده این محصول شامل آرد گندم، شیر خشک بدون چربی، مخلوط روغن های گیاهی، شکر، فلیک خرما، سیروپ شکر، کربنات کلسیم، فسفات سدیم، ویتامین ها و مواد معدنی، پروبیوتیک ها (بیفیدوباکتریوم لاکتیس)، فومارات آهن و وانیلین می‌باشد.

این مکمل غذایی یکی از انواع بهترین سرلاک برای نوزاد 6 ماهه و بالاتر است.برای نگهداری بهتر آن را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید.

مشخصات:

 • حجم: 400 گرم
 • شروع زمان مصرف: 7 ماهگی
 • ماندگاری: 18 ماه

سرلاک گندم و موز طعم بسیار خوشمزه‌ای دارد. این محصول با بدن نوزاد و دستگاه گوارش او سازگار است و آلرژی ایجاد نمی‌کند. بدون رنگ و مواد مصنوعی و نگهدارنده است. سرلاک گندم و موز نستله یک غذای کمکی برای شیرخواران بر پایه غلات مقوی، خوش طعم و تهیه شده از مواد 100% طبیعی است. این محصول حاوی پروبیوتیک بیفیدوس است که به تقویت سیستم ایمنی طبیعی کودک کمک می کند. آهن و ید موجود در این محصول به تکامل قوای شناختی کودک کمک می‌کند و ویتامین ب 1 و امگا3 موجود در آن نقش مهمی در رشد و تکامل مغزی دارد.

انواع سرلاک بچه:

سرلاک برنج:

اولین سرلاکی که در شروع تغذیه نوزاد مجاز است، سرلاک برنج است. هضم برنج برای دستگاه گوارش نوزاد سبک است و آلرژی ایجاد نمی‌کند. این سرلاک بر پایه برنج است و خواصی مشابه برنج دارد. در وزن گیری نوزاد موثر است.

برای نوزادانی که دچار رفلاکس و کمبود وزن هستند نیز پزشک سرلاک برنج را از پایان چهار ماهگی تجویز می‌کند.

سرلاک گندم:

سرلاک گندم بسیار خوشمزه و دارای خواص فراوانی است. سرلاک بچه گندم خود شامل چند نوع سرلاک کودک دیگر می‌شود. سرلاک گندم و خرما، سرلاک بچه گندم و تکه‌های خرما و سرلاک گندم و موز. بهتر است شروع مصرف سرلاک گندم بعد از هفت ماهگی باشد. در صورت وجود حساسیت نوزاد شما به گلوتن باید در مصرف سرلاک گندم احتیاط کرد.

این نوع غذای کمکی نوزاد نیز باعث وزن گیری بهتر و کمک به رشد ذهنی و جسمی نوزاد می‌شود.

سرلاک حریره بادام:

حریره بادام برای نوزاد 6 ماهه یک غذای کمکی عالی و مقوی است. حریره بادام خواص زیادی از جمله کمک به تقویت سیستم ایمنی، تقویت استخوان و رشد بهتر، افزایش هوش و وزن گیری بهتر نوزاد دارد. در بین سرلاک‌ها مارک نستله سرلاک حریره بادام را تولید کرده است که بسیار خوشمزه است و اکثر نوزادان طعم آن را دوست دارند.

سرلاک جو دوسر:

جو دوسر سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان های گیاهی است، که فواید بسیاری برای نوزاد دارد. این نوع سرلاک نیز دارای انواع مختلفی غنی شده با طعم میوه‌ها دارد. پیشنهاد می‌شود سرلاک‌های حاوی میوه را بعد از یکسالگی به نوزاد بدهید.

سرلاک گندم و عسل:

این نوع سرلاک نیز کمک زیادی در تقویت سیستم ایمنی و رشد بهتر نوزاد دارد و طعم آن بسیار خوشایند است. زمان شروع مصرف این مکمل هم بالای یکسال است.

نحوه تغذیه نوزاد با سرلاک:

 • در ابتدا با روزی یک تا دو قاشق شروع کنید.
 • معمولا صبح‌ها بهترین زمان برای مصرف سرلاک و غذای کمکی است.
 • در صورت عدم تمایل نوزاد، او را مجبور به خوردن نکنید و چند روز بعد دوباره امتحان کنید.
 • متناسب با سن نوزاد به او نوع مشخصی از انواع سرلاک را بدهید. مثلا سرلاک برنج برای نوزاد شش ماهه مناسب است، اما سرلاک چند غله برای بالای یکسال مناسب و سازگار است.

روش تهیه و مصرف سرلاک برای نوزاد:

 • ابتدا دست‌های خود و ظروف را به دقت بشویید.
 • آب را بجوشانید و در دمای محیط قرار دهید تا ولرم شود.
 • سپس در 150 میلی لیتر آب 50 گرم پودر سرلاک را حل کنید.

طرز تهیه سرلاک خانگی:

شاید شما هم از آن دسته مادرانی باشید که دوست دارند تمام مواد تغذیه‌ی نوزاد را خودشان در خانه درست کنند. در این صورت سرلاک برنج راحت ترین نوع سرلاک بچه است که می‌توانید درست کنید. همچنین با پختن همزمان موز و یا سیب نیز می‌توانید سرلاک برنج میوه‌ای درست کنید.

قیمت سرلاک بچه:

قیمت این محصول به حجم و طعم آن بستگی دارد. معمولا قیمت سرلاک‌های موجود در بازار چیزی در حدود 80 هزار به بالا است.

خرید اینترنتی بهترین سرلاک برای نوزاد:

امروزه خرید اینترنتی محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. گاهی سرلاک مورد نظر شما در اطراف شما یافت نمی‌شود و گاهی وقت بیرون رفتن ندارید. در این صورت با خرید از سایت‌های معتبر با اطمینان خاطر محصول مورد نظر خود را درب منزل تحویل بگیرید.

سوال های متداول در خصوص سرلاک:

1. سرلاک چیست؟

سرلاک یک غذای کمکی برای نوزاد شش ماهه و بالاتر است.این مکمل غذایی نیمه آماده است و طرفداران زیادی دارد. در واقع سرلاک یک غلات کامل است. این محصول در طعم های مختلف و برای سنین مختلف نوزاد وجود دارد.

2. بهترین مارک سرلاک چیست؟

سرلاک در مارک های مختلفی در بازار وجود دارد، که در بین آن‌ها سرلاک نستله محبوبیت فراوانی دارد.

3. از چند ماهگی می‌توان به نوزاد سرلاک داد؟

از سن شش ماهگی نوزاد می‌توانید با سرلاک برنج تغذیه کمکی او را شروع کنید. سرلاک گندم و موز برای نوزاد 7 ماهه، سرلاک گندم و خرما برای نوزاد هشت ماهه و سرلاک چند غله و میوه‌ها برای نوزاد بالای یکسال مناسب است.

4. خواص سرلاک چیست؟

سرلاک خواص فراوانی دارد. این غذای کمکی باعث رشد بهتر جسمی و رهنی او می‌شود. و سیستم ایمنی نوزاد را تقویت می‌کند.

5. بهترین سرلاک برای بزرگسالان کدام است؟

سرلاک مخصوص بزرگسالان حاوی موادی قوی‌تر است و بهترین کار خریدن از داروخانه ها است. معمولا این نوع سرلاک برای ورزشکاران استفاده می‌شود.

سخن آخر

تغذیه نوزاد مهم‌ترین بخش در رشد او است. بعد از شش ماهگی شیر به تنهایی نیازهای تغذیه‌ای نوزاد را تامین نمی‌کند. در این صورت استفاده از غذاهای کمکی سالم را باید برای نوزاد شروع کرد. یکی از این مکمل ها سرلاک بچه است، که برای نوزاد خواص فراوانی دارد.

6 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.